SPZOZ ikona
Portal Pacjenta ikona Portal PacjentaZaloguj się Laboratorium ikona Laboratorium UCZ Szpital ikona UCZ Szpital Tłumacz Migowy Tłumacz Migowyonline
contrast icon font size icon

„KLASA W FORMIE – FORMA Z KLASĄ"

PROGRAM PROMOCJI ZDROWIA
„KLASA W FORMIE – FORMA Z KLASĄ”
dla uczniów klas III szkół podstawowych i ich rodziców/opiekunów CEL PROGRAMU
Zwiększenie wiedzy o zasadach zdrowego żywienia i znaczenia aktywności fizycznej oraz zwiększenie prawidłowych nawyków żywieniowych i poziomu aktywności fizycznej wśród dzieci uczęszczających do III klas szkół podstawowych w dzielnicach objętych programem oraz wśród ich rodziców/opiekunów.ZAKRES DZIAŁAŃ
Dwa spotkania z zakresu edukacji zdrowotnej dotyczące zasad zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia skierowane do dzieci i rodziców/opiekunów.
W trakcie zajęć uczestnicy zgłębią swoją wiedzę m.in. o sposób wyliczenia BMI (Body Mass Index) – wskaźnik masy ciała.
Pięć spotkań grupowych z edukatorami ds. żywienia i innymi specjalistami dla dzieci i ich rodziców/opiekunów, podczas których zostaną przeprowadzone m.in. warsztaty kulinarne.
Dziesięć spotkań grupowych ze specjalistami ruchu dla dzieci– aktywność fizyczna w grupie. Różnorodność zajęć zachęci dzieci do aktywności i uprawiania sportów (m.in. gry zręcznościowe, krav maga, gry wysiłkowe, akrobatyka).OCZEKIWANE EFEKTY
Zmiana niewłaściwych nawyków żywieniowych i zwiększenie aktywności fizycznej wśród uczniów i ich rodziców/opiekunów oraz zdobycie wiedzy o zasadach zdrowego żywienia i znaczenia aktywności fizycznej dla prawidłowego zdrowia i rozwoju.

Dzieci uczestniczące w programie, oprócz dobrej zabawy, otrzymają upominki. Z kolei na koniec programu odbędą się zawody między grupami z atrakcyjnymi nagrodami.
Niezbędna jest zgoda rodzica/opiekuna na udział dziecka w programie.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na https://www.youtube.com/@Klasawformie-formazklasa/featured  lub pod numerem telefonu 725 905 005.

adres email: marketing@zozursynow.pl